Miody (których bogata oferta tutaj: https://www.bee.pl/9171-miody-i-syropy) są popularne na rynku ze względu na wiele korzyści zdrowotnych.

  1. Pomaga w trawieniu
  2. Może pomóc w problemach skórnych, takich jak trądzik, egzema i łuszczyca
  3. Może pomóc złagodzić bóle głowy i migreny
  4. Jest stosowany jako naturalny lek na kaszel i przeziębienie
  5. Ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu jest przydatny na skaleczenia, oparzenia i rany
  6. Może pomóc w alergiach, zmniejszając produkcję histaminy
  7. Jest naturalnym źródłem przeciwutleniaczy, które chronią komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki
  8. Stosowany w leczeniu astmy u dzieci
  9. Pozytywny wpływ miodu na nastrój jest dobrze znany opinii publicznej

Miody jako domowy słodki skarb

Od wieków miód był używany przez różne kultury na całym świecie jako pożywienie i lekarstwo. W rzeczywistości miód jest jednym z najstarszych znanych produktów spożywczych w historii ludzkości.

Miód jest wynikiem przemiany nektaru z kwiatów w cukry przez pszczoły. Zawiera również wodę, flawonoidy, minerały i enzymy. Miód jest spożywany w wielu postaciach: miód płynny, w postaci stałej lub przetworzony jako miód plastyczny lub miód skrystalizowany w butelkach.

Czy możesz być uczulony na miód? Jakie są skutki uboczne?

Miód jest jednym z najczęściej używanych produktów spożywczych na świecie. Jest to żywność, która istnieje od tysięcy lat i nadal smakuje pysznie. Są jednak osoby, które mogą być uczulone na miód lub w inny sposób wrażliwe lub uczulone na jego składniki.

Niektóre osoby uczulone na miód mogą odczuwać skutki uboczne, takie jak pokrzywka i wymioty, podczas gdy inne mogą doświadczać świszczącego oddechu i problemów z oddychaniem. Najczęstsze działania niepożądane to wysypka i swędzenie całego ciała, łzawienie oczu, trudności w połykaniu, nudności, obrzęk gardła i języka, duszność. Jednak jest to bardzo rzadka przypadłość.

Miód jest jednym z najbezpieczniejszych produktów spożywczych na ziemi! Ale tak jak w przypadku każdego jedzenia, które jest regularnie spożywane przez miliony ludzi na całym świecie, ważne jest, aby wiedzieć, co jesz.

 

Dagmara